Теоретично про медичне страхування знають всі, а деякі вже користуються страховим полісом, поки уряд друге десятиріччя поспіль обговорює питання про обов’язкове медичне страхування. Сьогодні медичне страхування дуже активно заявляє про себе у формі добровільного.

Добровільне медичне страхування існує не абстрактно, а самим безпосереднім образом впливає на розвиток фармацевтичного ринку, «оживляючи» його. Адже програми медичного страхування включають покриття витрат на лікарські препарати, призначувані лікарем. Страхові компанії зацікавлені у використанні ефективних і недорогих препаратів, але орієнтовані на високу результативність лікування та швидке одужання застрахованих. На жаль, на сьогоднішній день такі лікарські засоби не завжди є препаратами вибору в практиці українських медиків незважаючи на велику кількість генериків представлену провізорами.

Працюючи безпосередньо з аптеками, страхова компанія формує перелік і обсяги закупівель лікарських препаратів, варіює ціни (майже завжди передбачена знижка на ліки для застрахованих), навіть сприяє впровадженню нових послуг, наприклад, таких як доставка медикаментів клієнтові.

Аналіз страхового ринку показує, що сегмент медичного страхування в даний час наповнюється, в основному, за рахунок корпоративного сектору. Медичне страхування є однією з основних переваг соціального пакету компаній-роботодавців. А приватному сектору зробити вагомий внесок у розвиток медичного страхування заважають:

-слабкий антимонопольний контроль держави;

-низький рівень платоспроможності населення;

-недостатня інформованість населення про переваги медичного страхування;

-нестабільність національної економіки.

Кількість страхових компаній, що займаються медичним страхуванням в Україні, невелика через високу збитковість цього виду діяльності, наявність високих витрат на кваліфікований персонал, в т.ч. медичний, і службу асистансу.

Незважаючи на наявність описаних вище негативних факторів, грошовий обсяг ринку медичного страхування в Україні протягом останніх років має стійку тенденцію зростання. За підсумками 1 кварталу 2021 року сума зібраних страхових премій перевищила аналогічний показник 2020 року на 23%, а частка виплат склала 43,7% (за даними Фориншурер).