Інтенсивні спортивні тренування, нажаль, не тільки випробовують можливості спортсмена, а і несуть ризик отримати травму. На сьогоднішній день страхування спортсменів від нещасного випадку є обов’язковою умовою при змаганнях, під час тренувань та на зборах.

Така вимога ґрунтується  на відповідних документах – починаючи з внутрішніх нормативних актів, вимог лікарського контролю в професійній спортивній школі і закінчуючи регламентами чи правилами спортивних змагань.

Страхування спортсменів займає важливе місце в системі заходів, пов’язаних з професійним спортом. Відповідний страховий поліс не тільки дозволяє зняти з представників керівної групи спортивних Федерацій вимоги фінансового змісту від травмованого спортсмена  чи його представників, а й частково компенсує витрати на медичне лікування при нещасному випадку.

Страховий поліс покриває фінансові втрати при спортивній травмі та більш серйозні наслідки травмування (інвалідність та смерть).

Дії у разі настання страхової події:

– Припиніть фізичні навантаження та зверніться до медичної служби, яка обслуговує спортивний захід для отримання екстреної медичної допомоги та отримання документального підтвердження факту й обставин настання страхової події.

– Виконуйте настанови лікаря, докладайте усіх зусиль для зведення наслідків нещасного випадку до мінімуму.

– В залежності від ступеня та характеру травми не пізніше 24 годин з моменту настання страхової події зверніться до лікувального закладу для отримання подальшого лікування.

– Протягом 24 годин зв’яжіться зі страховою компанією та повідомте про настання нещасного випадку. (Допускається порушення вищезазначених строків повідомлення у разі коли застрахована особа не мала фізичної можливості  вчасно  це зробити, що має бути обґрунтовано письмово у довільній формі).

– Надайте до страхової компанії необхідні документи для виплати.

– Отримайте страхову виплату та відновіть здоров’я.